Wioślarz wodny

Wioślarz, inaczej ergometr wioślarski to doskonały sprzęt do efektywnego treningu mięśni rąk i pleców. Wioślarz doskonale poprawia wydolność układu krążenia i siłę mięśni. Podczas wiosłowania pracują płuca i układ krążenia oraz mięśnie (plecy,ramiona,nogi,pośladki). Wioślarz to urządzenie uniwersalne, na którym może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek, płeć czy masę ciała. Wioślarze różnią się ze względu na system oporu.

Jakie są rodzaje systemów oporu?

  • hydrauliczny
  • magnetyczny
  • wodny
  • powietrzny

W tym artykule zajmiemy się wioślarzami wodnymi. Wioślarze wodne posiadają samoregulujący się opór wodny. Wodny opór wywarza się na wskutek ruchów wiosła w zbiorniku wody. Ten system oporu daje odczucia (również słuchowe) bardzo zbliżone do pracy wiosłami w wodzie. Wioślarz wodny najczęściej zbudowany jest z drewna.

Ważne parametry

Dobra praca wioślarza wodnego oraz efektywny trening jest zależny od parametrów sprzętu. Do tych najważniejszych zaliczamy parametry przedstawione poniżej.

Materiał – wioślarze wodne zazwyczaj zbudowane są z drewna, aluminium lub stali nierdzewnej. Wioślarze zbudowane z aluminium lub stali nierdzewnej mają większą maksymalną wagę użytkownika.

Maksymalna waga użytkownika – każdy wioślarz wodny ma ustaloną maksymalną wagę użytkownika. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 100 do 130kg.

Poziom hałasu – to jeden z parametrów, po którym można poznać dobrej jakości sprzęt.

Wioślarz wodny

W naszym sklepie ss24.pl oferujemy wioślarze wodne firmy Waterrower. Marka Waterrower zdobyła nagrodę za doskonałość Plus X Awards, która jest najważniejszym na świecie wyróżnieniem dotyczącym innowacji w dziedzinie technologii, lifestyle’u oraz sportu. W naszej ofercie dostępne są wioślarze wodne wykonane z drewna, aluminium oraz stali nierdzewnej. Posiadamy również wszystkie części zamienne oraz akcesoria do wioślarzy wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *