Jak wybrać orbitrek?

Orbitrek, czyli inaczej trenażer eliptyczny, jest bardzo wszechstronnym urządzeniem. Jest to sprzęt, który posiada wiele zalet. Trening na nim angażuje blisko 90% wszystkich mięśni. Za pomocą orbitreka można poprawić wydolność krążeniowo-oddechową. Orbitrek stanowi połączenie stepera, bieżni oraz roweru treningowego. Jeden sprzęt łączy więc kilka urządzeń, które można znaleźć w klubach fitness. Ćwiczenie na orbitreku nie obciąża stawów, dzięki czemu mogą ćwiczyć osoby wymagające rehabilitacji. W celu wybrania odpowiedniego orbitreka, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, należy zaznajomić się z rodzajami dostępnych na rynku trenażerów.

Orbitrek – jaki wybrać?

Orbitreki mechaniczne – wyróżniają się bardzo prostą konstrukcją i niższą ceną. Intensywność treningu regulowana jest przy użyciu pokrętła, które dostosowuje pozycję hamulca. Jego główną wadą jest głośna praca.

Orbitreki magnetyczne – zamiast hamulca, koło wyposażone jest w magnesy. Opór jest wytwarzany przez znajdujące się w kole zamachowym magnesy oddziałujące z różną siła. Ten rodzaj orbitreka jest najbardziej popularny.

Orbitreki elektromagnetyczne – najbardziej zaawansowane urządzenie, pracuje ono w oparciu o pole elektromagnetyczne. Jest sterowane za pomocą komputera. Zastosowanie w nich znajduje elektromagnes wytwarzający pole elektromagnetyczne. Jego wadą jest wysoka cena. Najczęściej można go spotkać w klubach fitness czy siłowniach.

Orbitrek e850PE2000 Sportop

Ważne parametry

Dobra praca orbitreka oraz efektywny trening jest zależny od parametrów sprzętu. Do tych najważniejszych zaliczamy parametry przedstawione poniżej.

Koło zamachowe – to część odpowiedzialna za wytwarzanie oporu. Jego rozmiar i waga są bardzo istotne, jeżeli chodzi o pracę orbitreka.

Maksymalne obciążenie – każdy orbitrek ma ustaloną maksymalną wagę użytkownika. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 100 do 150 kg.

Głośność – to jeden z parametrów, po którym można poznać dobrej jakości sprzęt. Im głośniej pracuje orbitrek, tym jest wykonany z gorszych jakościowo materiałów.

W naszym sklepie sportowy ss24.pl znajdziesz orbitreki tylko znanych i renomowanych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *